We wtorek 19 maja 2026 r. dzieci z grupy „Motylki” i „Pszczółki” wybrały się do kina „Przedwiośnie” w Płocku na spektakl edukacyjny pt.: „Magiczny Świat Andersena” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Było to barwne, pełne muzyki i tańca widowisko, które w przystępny sposób wprowadziło dzieci w twórczość Hansa Christiana Andersena. Podczas przedstawienia na scenie dzieci zobaczyły trzy znane baśnie „Brzydkie kaczątko”, „Nowe szaty cesarza” oraz „Calineczkę”. Każda z prezentowanych historii niosła za sobą ważne wartości wychowawcze, takie jak akceptacja inności, odwaga, siła dobra, mądrość oraz piękno ukryte we wnętrzu człowieka. Po spektaklu wybraliśmy się na spacer po Płocku w kierunku Starego Miasta. Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Grupa „Motylki” wzięła udział w warsztatach zatytułowanych „W pracowni mistrza – szkło”. Podczas zajęć dzieci obejrzały fragment ekspozycji muzealnej w galerii szkła, przyjrzały się formom i dekoracjom szklanych przedmiotów oraz poznały techniki ich produkcji. W części warsztatowej samodzielnie malowały szklane płytki. Natomiast dzieci z grupy „Pszczółki” miały możliwość poznania sztuki kaligrafii pracując z tradycyjnymi narzędziami – gęsimi piórami i atramentem. Zwiedzili również ekspozycję „X wieków Płocka”, prezentującą historię i przyrodę regionu. Oglądali znaleziska archeologiczne, różnorodne eksponaty przyrodnicze oraz XVIII-wieczną makietę Płocka. Pełni wrażeń i dobrego humoru wróciliśmy do przedszkola.




