18.05.2026 r.  nasze przedszkolaki wybrały się na niezwykłą wycieczkę do pobliskiej remizy OSP Proboszczewice. Dzieci miały okazję poznać z bliska odpowiedzialną pracę strażaków i zobaczyć sprzęt, który na co dzień ratuje życie.

Największą atrakcją było oczywiście zwiedzanie wozu strażackiego oraz lanie wodą z węża strażackiego. Druhowie zaprezentowali nam umundurowanie, pokazali, jak działają węże strażackie, a nawet pozwolili przymierzyć hełmy. To była cenna lekcja odwagi i bezpieczeństwa. Serdecznie dziękujemy strażakom za poświęcony czas i niesamowite emocje!